Με μεγάλη επιτυχία και την υψηλότερη έως τώρα συμμετοχή, διεξήχθη το Σαββατοκύριακο 03 & 04 Σεπτεμβρίου το 38ο Συνέδριο του ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΔΙΑΘΕΡΜΙΚΗ Α.Ε. στο Ξενοδοχείο GRANDHOTELPALACEστην Θεσσαλονίκη .
Παρουσιάστηκαν, από τους Διευθύνοντες Συμβούλους κ.κ. Γωνιάδη Μιλτιάδη & Πάγκαλο Χαράλαμπο , καθώς και από τον Συντονιστή του Δικτύου Μπάρμπογλου Ιωάννη , οι υπάρχουσες και οι νέες συνεργασίες – προϊόντα που καλύπτουν όλες τις ενεργειακές ανάγκες και δόθηκε ιδιαίτερη έμφαση σε προϊόντα εξοικονόμησης ενέργειας , λέβητες και μονάδες συμπύκνωσης , αντλίες θερμότητας που πληρούν της προδιαγραφές των νέων Ευρωπαϊκών οδηγιών Erp , καθώς και τα νέα ηλιακά της BOSCHτα οποία αντιπροσωπεύονται αποκλειστικά από το Δίκτυο Καταστημάτων της ΔΙΑΘΕΡΜΙΚΗΣ . Ανακοινώθηκε επίσης η έναρξη της νέας δράση 10ετους εγγύησης η οποία είναι παροχή του ΔΙΚΤΥΟΥ της ΔΙΑΘΕΡΜΙΚΗΣ προς τον τελικό καταναλωτή .
Έγιναν αναλυτικές παρουσιάσεις νέων προϊόντων και υπηρεσιών από τις παρακάτω χορηγούς Εταιρίες :
BOSCHTHERMOTECNIKI – BUDERUS: Παρουσίαση νέων προϊόντων συμπύκνωσης Φυσικού Αερίου & Πετρελαίου , Ηλιακά συστήματα BOSCH, Αντλίες θερμότητας BOSCH .
ΟΜΙΛΟΣ ΦΕΙΔΑΚΗ – F.G. EUROPE: Παρουσίαση προϊόντων οικιακού και ημικεντρικού κλιματισμού , συστημάτων VRV& αντλιών θερμότητας .
CROSSBT: Εκπαιδευτικό Σεμινάριο εξυπηρέτησης πελατών .
WATT + VOLT : Παρουσίαση εναλλακτικών οικιακών και επαγγελματικών προγραμμάτων οικονομικότερης παροχής ηλεκτρικής ενέργειας .